ZŠ - Betlémský příběh 2021

Náhoda tomu chtěla, že jsme se přesně měsíc před opravdovým Štědrým dnem (24. listopadu) vydali na vánoční školní výlet do Potštejna.

Na zámku se děti staly účastníky BETLÉMSKÉHO PŘÍBĚHU, který se odehrával v jednotlivých zámeckých komnatách. Nejprve se  seznámily s Barunkou z chaloupky a dozvěděly se o některých staročeských zvycích. Poté se společně s ní a andělem Arielem vydaly na cestu do Betléma. Putování bylo dobrodružné, legrační a daleké. „Kdo však kráčí s dobrým srdcem za ušlechtilými cíly, tomu cesta zdá se krátká.“ Nakonec doputovaly k mystickému místu,  zaposlouchaly se do andělského zpěvu, vnitřně se ztišily  - a pak mohly  spatřit  novorozeného Ježíška. Společně mu  zazpívaly koledu Narodil se Kristus Pán.

Děti zaujal i betlém v životní velikosti, u něhož byla kouzelná truhlička pro dětská přání. Nevíme, co si přály, ale věřme, že dobrá přání se vždy plní – zvláště o Vánocích.  Také měly možnost prohlédnout si hrací a  pohyblivé vánoční strojky. V zámecké cukrárně si pak putovníci pochutnali na s láskou vyrobené kokosce a teplém čajíčku. Byl i dostatek času na nákup drobných vánočních dárečků, určitě udělají radost všem obdarovaným.

Mgr. Hana Hrdinová